Usługi

 • Analiza Pierwiastkowa Włosów

  Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie, a co za tym idzie problemy z włosami i skórą głowy.
   
  Po analizie otrzymuje się:
  – wykresy z wartością i proporcjami badanych pierwiastków
  – analizę tendencji zdrowotnych
  – zalecenia aktywności fizycznej
  – opis typu metabolicznego
  – program suplementacyjny
  – dietę metaboliczną
   
  Włosy wycinane są z okolicy potylicznej. Włosy nie mogą być farbowane.

 • Konsultacje Dietetyczne

  Nie tylko genetyka czy problemy hormonalne maja wpływ na nasze włosy i problem z ich wypadaniem. Bardzo często okazuje się, że przyczyną złego stanu włosów jest zła dieta, zwłaszcza zbyt radykalne odchudzanie się. Dlatego jeżeli występuje taka potrzeba kierujemy naszych pacjentów na konsultacje do dietetyka w celu ustalenia prawidłowej zbilansowanej diety.

 • Lampa Wood'a

  W swojej pracy wykorzystujemy przenośną lampę kwarcową, w której dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego filtra, emitowane jest długofalowe promieniowanie nadfioletowe. Stosowana w dermatologii do szybkiej diagnostyki grzybicy skóry nieowłosionej, gdyż ogniska grzybicze w świetle tej lampy w warunkach zacienienia silnie fluoryzują

 • Mikrokamera

  Przy każdej konsultacji trychologicznej używamy mikrokamery, która ma na celu powiększenie okolicy okołomieszkowej. Dzięki takiemu działaniu trycholog jest w stanie ocenić ich ilość, grubość oraz zanieczyszczenie.